Odborná porota

více

Kristýna Stoklásková

Proč Asistent/ka roku? Protože soutěž dokonale uzavřela to, čím se živím – soutěž zvýší nejen prestiž této pozici, ale celé povědomí o myšlence, že asistent/ka je klenot svého šéfa a že se asistentky a asistenti mají osobně rozvíjet.

 • Odbornice na oblast asistentek a asistentů, zakladatelka HR agentury specializované na asistent(k)y a soutěže Asistent/ka roku
 • Headhunterka, koučka a mentorka
 • Cílem jejího snažení je, aby se zvýšila prestiž pozici asistentka.
  Pomáhá šéfům a šéfkám otevírat oči a nastavovat lépe systém se svou pravou rukou a vzdělává asistent(k)y, aby byli nejlepší na trhu
 • Od roku 2014 certifikovaná koučka, asistentkou 7 let, 2 roky Operations manažerkou, kde jsem svou asistentku měla, od roku 2016 certifikovaná lektorka, od roku 2016 podniká
 • Vzdělání: absolventka ČZU v Praze
1. Co je pro Vás nejdůležitější ve vztahu k Vaší/Vašemu asistentce/asistentovi?

Ve vztahu k mé asistentce je pro mě nejdůležitější důvěra. A pak miluji to, když mi asistentka umí „číst myšlenky“, je proaktivní sama od sebe a já nemusím nic moc říkat.

2. Čím Vás obohatil/a?

Moje první asistentka Lucka mě obohatila tím, jak se chtěla sama učit, byla jako houba a mě to moc posouvalo, posouvat jí. Obohatil mě každý den s ní, do teď na kurzech uvádím příklady, co jsem jí říkávala nebo jak byla pečlivá a vedla si sama svou originální tabulku s prioritami a estimací.

Současná asistentka Marťa mě obohacuje svým zápalem pro oba projekty a svou proaktivitou, je neuvěřitelné, kolik toho zvládne. Jsem ráda, že je se mnou v projektech.

A obě jsou si podobné v takové té čistotě a upřímnosti a důvěryhodnosti.

3. Upřednostňujete zachovat vykání nebo naopak si tykáte?

S Luckou jsme si tykaly, ani nevím už, po jak dlouhé době. S Marťou jsme spolu externě od května 2017 a zatím si vykáme. Já mám vykání ráda, ale nevyžaduji ho striktně.

4. Jaký nejdelší čas u Vás pracoval/a?

S Luckou jsme spolupracovali 22 měsíců, já jsem pak odešla a Lucka převzala skoro celou mou agendu a s Marťou jsme od května a věřím, že nějaký čas budeme, jsem z ní nadšená.

5. Kdybyste si měli vyměnit roli – co by pro Vás bylo nejtěžší?

Nejtěžší by pro mě bylo zvládat Kristýny špatnou náladu, nemá ji často, ale umí být někdy kousavá a netrpělivá a chce všechno hned.

více

Renata Mrázová

 • Poslední 2 roky pracuje a žije v holandském Hague
 • Pracuje v NN Group v různých pozicích: v Čechách byla generální ředitelkou pro Česko a Slovensko, v současné době pracuje jako HR ředitelka pro celou skupinu
 • Je jednou z nejúspěšnějších českých manažerek, pravidelně se umisťuje v předních žebříčcích, např. ve Forbes a HN (v roce 2014 vyhrála prestižní soutěž Top Ženy Česka, v roce 2015 byla uvedena do Síně slávy)

Uvádí, že za jejím úspěchem mimo jiné stojí její úžasné asistentky, bez kterých si svůj život již nedokáže představit. V současné době je velmi pyšná na svou asistentku Kelly, která vyhrála soutěž Nejlepší asistentka Nizozemí v letošním roce 2017.

Nadšeně souhlasila s tím, že bude součástí poroty tak úžasné a prestižní soutěže v České republice.

1. Co je pro Vás nejdůležitější ve vztahu k Vaší/Vašemu asistentce/asistentovi?

Za svou kariéru jsem měla tu čest pracovat s mnoha asistentkami. Pro mě, můj úspěch, mou pohodu je asistentka klíčovou osobou. Jak s úsměvem říkám, je to moje pravá ruka, ale i levá, a pravá i levá noha. Má asistentka je člověk, který mě víceméně zná skrz naskrz, ví o mně vše, a s nadsázkou bych mohla říci, že mě zná v některých pohledech lépe než můj manžel. Pro mě je nejdůležitější vedle mnoha dalších faktorů ve vztahu k mé asistentce DŮVĚRA, bez důvěry nemůže vlastně žádný vztah kvalitně fungovat.

2. Čím Vás obohatil/a?

Mé asistentky vždy byly a i ta poslední je velmi inspirativní osoba. Pro mě je vždy velmi důležité pracovat s člověkem, který je sám sebou, který si práci užívá a dává do práce své vášně. Autenticita je tedy ohromně důležitá. Pro mě je nejlepší asistentka ta, která má o mě upřímný zájem, je empatická, zajímá se o mě, chce pro mě a můj tým to nejlepší. Člověk, který je laskavý, pečující, dokáže se vcítit do mých potřeb, nálad, obav a nasměruje mě. A dále člověk, který se nebojí mi říci pravdu do očí, který se mnou dokáže nesouhlasit. Takže celkový přístup k životu je to, co je pro mě u mé asistentky to, co mě obohacuje.

3. Upřednostňujete zachovat vykání nebo naopak si tykáte?

V současné době pracuji v Nizozemí, takže hovořím celý den anglicky a tam se vykání a tykání nerozlišuje. Moje preference ale vždy byla tykání. Pracuje se mi v tom podstatně lépe, dokážu si vytvořit neformálním přístupem hlubší vztahy a ty jsou pro mě velmi důležité. Nesouhlasím s tvrzením, že pokud si s podřízenými tykám, nemám jejich respekt, to s tím nemá co dělat. Takže tykání ale s respektem, nemám v práci ráda tzv. žoviálnost a zacházení za určité pevně nastavené hranice. Tykání neznamená kamarádství a asistentka je kolegyně a ne kamarádka. Ale musím říct, že s řadou asistentek, se kterými jsem pracovala v minulosti, udržuji nyní přátelské vztahy. Ty vztahy byly tak hluboké, že pak přerostly ve skutečné přátelství.

4. Jaký nejdelší čas u Vás pracoval/a?

Asistentky se mi měnily s tím, jak jsem měnila pozice. Myslím si, že v průměru jsem pracovala vždy s konkrétní asistentkou 3-4 roky.

5. Kdybyste si měli vyměnit roli – co by pro Vás bylo nejtěžší?

Výborná otázka. Pokud bych měla být asistentkou pro někoho jako jsem já, tak by asi pro mě bylo to nejtěžší uřídit pro svou šéfovou organizovaný kalendář. Jsem velmi živelný, spontánní člověk, který se hrozně rád potkává s lidmi a chrlí neustále nápady, a takového člověka tzv. „napasovat“ do strukturované agendy dá setsakramentsky zabrat.

více

Ing. Hana Čipera

 • Lektor, kouč, mentor, konzultant … v oblasti HR/ osobního rozvoje
 • Cílem jejího snažení je, aby klient převzal zodpovědnost za svůj spokojený život
 • Přes 12 let praxe v oboru rozvoje a vedení lidí
 • Vzdělání: absolventka VŠE v Praze, studentka MBA programu VŠEM Praha,
  studentka celoživotního vzdělávání PVŠPSS v Praze obor Psychoterapie
 • Dobrovolnická činnost: sdružení Celiac
 • Externí lektor na VŠE, VOŠ
 • Designuje vlastní workshopy v oblasti osobního rozvoje

Proč Kristy a AR? Když se spojí elán, super nápad, správná ženská
a věc, která má smysl, v jeden projekt… kdo by odolal? Já nikdy ;-)

1. Co je pro Vás nejdůležitější ve vztahu k Vaší/Vašemu asistentce/asistentovi?

Jednoznačně důvěra. Beru náš vztah jako pracovní manželství :-)

2. Čím Vás obohatil/a?

Díky ní se mohu věnovat pro mě a můj business důležitým a strategickým věcem. Jsem více v klidu, že firma funguje. Našla jsem správného parťáka, abychom mohla (když potřebuji) věci s kým diskutovat. Obohacujeme se i po osobní stránce, motivujeme se k novým věcem. Snažíme se různá klišé žít v praxi.

3. Upřednostňujete zachovat vykání nebo naopak si tykáte?

Tykáme si. Hledám jednoduchá řešení a jednodušší říct Ty vole, to mohl být průšvih.

4. Jaký nejdelší čas u Vás pracoval/a?

Jsme “spolu” chvíli, ale za to ten čas je velmi intenzivní. Věřím, že to nebude jen “letní románek”, ale láska na celý život. Nebo aspoň dost dlouho na to, abychom vychovaly společně zajímavé projekty.

5. Kdybyste si měli vyměnit roli – co by pro Vás bylo nejtěžší?

Jsme parťáci. Respektujeme své silné stránky i oblasti, kde fajn, že máme jedna druhou. Takže, co neumím já, dělá ONA. Bylo by jako kdybyste chtěli po slepém, aby vám řekl, co vidí :-)

více

Vladěna Dolejší

 • 1. místo Asistentka roku 2017
 • Osobní asistentka finančního poradce Jana Škocha
 • Hlavní vedoucí 3. turnusu Dětského tábora Častoboř - 5 let organizace tábora pro 160 dětí, vedení 30-členého týmu vedoucích
 • Cílem jejího snažení je: naplno rozvinout svůj obrovský potenciál a dosáhnout perfektní kombinace úspěšnější žena - skvělá matka - skvělá partnerka.
 • Momentálně se věnuje maximálně osobnímu rozvoji - konzultacemi s mentory, lektory, účastmi na workshopech na různá témata, užívá si cen z Asistentky roku a hledá jakékoli zajímavé příležitosti.

Proč Kristy a AR? Dostala jsem šanci se účastnit soutěže z druhé strany, stala jsem se výherkyní prvního ročníku AR. Soutěž a její smysl mě nadchly, jsem nadšená z toho jaký význam a dopad pro mne ceny ze soutěže mají, a na porotcování se ohromně těším. Kristýna má obrovské množství energie a tahle její energie mě ohromně inspiruje. Skvělá událost se skvělými lidmi, to prostě chci. :-).

1. Co je nejdůležitější ve vztahu k vašemu šéfovi?

Upřímnost. A že se nemusím bát udělat chybu- tolerance, respekt.

2. Čím mě můj šéf obohatil?

Zasvětil mě do podnikání, naučil mě řešit věci více samostatně, utvrdil mě v tom, že většina problémů neexistuje, slovo problém nepoužívám-problémy jaksi vymizely.:-) (Když jsem to slovo na začátku říkala - s úsměvem čekal, až se sama opravím.)

3. Upřednostňujete zachovat vykání nebo naopak si tykáte?

S Honzou si tykáme a zdá se mi, že nám to nečiní větší obtíže. Ve vykání vidím ovšem obrovskou výhodu a velkou sílu.

4. Jak dlouho pracujete pro svého šéfa?

Pracuji pro něj od roku 2015.

5. Kdybyste si měli vyměnit roli – co by pro Vás bylo nejtěžší?

Kdybych byla šéfkou Honzy? Zvládnout své emoce ve chvílích, kdy bych si věci představovala jinak.


souhlasím

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Více informací