Od roku 2017
zvyšujeme prestiž pozici asistentka
a oceňujeme nejlepší Asistentku roku.

Čtvrtý ročník ocenění Asistent/ka roku startuje v II. polovině roku 2023
Slavnostní vyhlášení soutěže Asistent/ka roku 2019


Jak to probíhalo na minulých ročnícíchSlavnostní vyhlášení soutěže
Asistent/ka roku 2018

Slavnostní vyhlášení soutěže
Asistent/ka roku 2017

Rozhovory s partnery a medailonky o předávání výher

Metabolic Ballance


Rozhovor s MUDr. D. Maňaskovou

Rozhovor s Kristýnou Stokláskovou

Proč podporuji soutěž Asistent/ka roku?
Jednou mě jedna agentura požádala o přípravu semináře na úzce finanční téma. Připravovala jsme osnovu semináře a představovala si, jak se asistentka pere s vedením pokladny. Došlo mi tehdy, co všechno by správná asistentka měla znát a v čem by měla vynikat. Okamžitě jsem napsala osnovu jiného kurzu zaměřeného na sebevědomí asistentek. Proškolila jsem desítky asistentek a uvědomila si, jak jejich mravenčí, každodenní práce často není doceňována tak, jak by si zasloužily. Proto moc vítám tento projekt. Vidím v něm šanci, jak do celého "stavu / cechu” asistentek, sekretářek, všech těch báječných, trpělivých, pečlivých žen (i mužů asistentů), vnést mnohem větší prestiž a reputaci. Během svého pracovního života jsem potkala mnoho skvělých asistentek. Přiznávám otevřeně, po některých z nich se mi občas zasteskne. Po jejich nasazení, rozhledu, trpělivosti, snaze o dokonalost mých prezentací, či po jejich schopnosti protelefonovat se na místa téměř nemožná a sehnat cokoliv. Tajně věřím, že soutěž pomůže některým asistentkám stát se pracovním idolem svého šéfa a jiným zase vybudovat větší sebevědomí a pocit hrdosti na užitečnost své nikdy nekončící práce.

Lenka Mrázová, LMentio s.r.o.

S Kristýnkou jsme si sedly od prvního setkání. Je to komunikativní, energická, přímá žena, která jednoduše ví. Ví, kde jsou slabá místa šéfů, kde naplno nevyužívají svůj potenciál při komunikaci a nastavování spolupráce s asistentkou. A také ví, jak být pravou rukou šéfa. Cestu si prošla kompletní, a proto je také v této oblasti expertem. Soutěž Asistentka roku vnímám jako velkou příležitost pro každého, kdo na sobě maká a chce se dále rozvíjet a zlepšovat. A už jen samotná účast v soutěži Vám otevře další příležitosti. Jednoduše doporučuji.

Lenka Černá, JáNěkdo.cz

S Kristýnou jsem se seznámila, když Asistent/ka roku existovala pouze v jejím poznámkovém bloku. Již na začátku mě zaujala svým elánem a nadšením vybudovat asistentkám vlastní svět a větší prestiž. Je skutečný odborník a zároveň úžasný pozitivní člověk. Co vlastně spojuje projekty Mám pohovor a Asistent/ka roku? Jednoznačně touha dokázat, že opravdu můžete milovat svoji práci. Milovat svoji práci totiž znamená, že už nikdy nemusíte pracovat. Pokud máte ve svém okolí super asistentku, určitě ji přihlašte do soutěže. Bude to stát za to. :)

Petra Matušincová, mampohovor.cz

Kristýna rozhoduje jako šéf a umí naslouchat jako asistentka. Už při našem prvním setkání na marketingové konferenci, mi došlo, že má v hlavě jasný a fungující koncept, který pohání její nevyčerpatelná energická osobnost. Nebojí se jít do projektů střemhlav a její odvaha a práce má výsledky. Motivuje, zvyšuje profesionalitu, dává svým svěřenkyním vyšší cenu na trhu, a to jsem chtěla podpořit. Její práce má smysl a Asistentka roku skvělý potenciál. Proto chci přispět, aby se dostala mezi přední business projekty, protože mezi ně rozhodně patří.

Jana Matůšová, reklama.digital

Mám ráda, když pracuji na projektech, které pro mě mají smysl. Kristýna je energická a komunikativní žena, která ví, co chce. Myslím, že by dokázala nadchnout kohokoli snad pro cokoli. Když jsme se potkaly nad soutěží AR, nemohla jsem této silné kombinaci odmítnout;-) Pozici asistentky vnímám jako velmi složitou a nenahraditelnou. Zastává mnoho různorodé práce a jsou na ni kladené požadavky alespoň základních znalostí snad ze všech možných oblastí, ať už je to IT, účetnictví, HR, atd. Její jedinečnost je většinou vidět až když ji firma či manažer ztratí. Soutěž AR vnímám jako zviditelnění jedinečnosti těchto lidí. Už jen absolvování soutěže značí výborné schopnosti soutěžících. Líbí se mi myšlenka, podpořit zvyšování prestiže. Protože oni si to zaslouží.

Ing. Hana Čipera, HR mollo

Skvělý a zajímavý projekt, tak to je přesně ASISTENTKA ROKU. Kristýnu jsem se rozhodl podpořit, protože si jde svou vlastní cestou, ví, co dělá a navíc to dělá dobře. Nejen, že chce pozvednout povolání a slova asistentky, ono se jí to zkrátka daří. Podnikatelé, ředitelé a různorodí manažeři ocení služby své kvalitní a profesionální asistentky, na kterou se můžou vždy spolehnout v rámci svého businessu. Asistentky v soutěži nebudou jen profesionální, krásné, půvabné, pracovité, spolehlivé, dynamické, chytré a komunikační. Budou mít i další vlastnosti. Chcete vědět které? Tak do toho pojďte s námi a ověřte si, že asistentka není jen dobré povolání.

Petr Růžička, www.prmgroup.cz

Proč podporuji soutěž Asistent/ka roku?
Pozice asistentky je spojovaná s řadou stereotypů, je předmětem mnoha vtipů a ve společnosti o práci na pozici asistentky panuje mnoho milných představ. Ze své zkušenosti ovšem vím, že schopnou asistentku či asistenta je velmi náročné najít, právě i kvůli představám a stereotypům. Zároveň ze své korporátní praxe znám, jak složité je vyjednat dobré finanční ohodnocení pro asistentku a jak je tato pozice vnímána.
Kristýna přišla se soutěží, která může zvýšit prestiž tomuto povolání, ukázat její náročnost a důležitost a odstranit pár stereotypů, proto soutěži fandím a podporuji ji.

Petra Kubálková, WomenUP

Nezapomenu na první setkání s Kristy na letošním ročníku EPD. Už prvních pár slov o projektu Asistentka roku mě nadchlo a jsem moc ráda, že jsem se do projektu měla možnost zapojit. Nepochybuji o úspěchu Kristýniny myšlenky. Je pro mě krásnou ukázkou člověka, který se umí dát správnou cestou a bojovat za splnění svých snů. Cením si jejího projektu už i jen proto, že sama dříve osobní asistentkou byla. Ví tak o čem mluví, dokáže nenucenou formou předat své zkušenosti a svým nadšením a záviděníhodnou energií prodat své nápady. Pozice asistentek si prestiž bezesporu zaslouží a je na čase vymanit se ze zažitých stereotypů, kterých je bohužel v naší společnosti a kultuře stále nespočet. Věřím, že přihlášením a účastí v soutěži se Vám otevřou nové možnosti a získáte příležitosti k dalšímu rozvoji. Není co ztratit, můžete rozhodně jen získat!

Mgr. Václava Svobodová, ROSSMANN, spol. s r. o.

Kristýna k nám do WorkLounge poprvé přišla, když sháněla prostor pro svoje kurzy. Zpočátku u nás vedla jen kurzy pro šéfy, v tuhle chvíli u nás školí právě i asistentky. Kristýnin přístup k oběma kurzům mě osobně moc baví. Kdykoliv přijde, čiší z ní spousta nadšení a energie, kterou je připravena předat svým posluchačům a kterou zároveň šíří všude kolem sebe, což je po ránu mnohem příjemnější než hrnek kafe.

Projekt Asistentka roku jsme ve WorkLounge s radostí přivítali, protože kromě toho, že je originální a dobře vymyšlený, má šanci bořit mýty o povolání asistentky a vyzdvihnout nenahraditelnost této pozice. Jsme rádi, že můžeme být partnerem této soutěže a všem účastníkům přejeme hodně štěstí.

Michaela Nekolová, Worklounge

Proč jsem se rozhodla podpořit soutěž ASISTENTKA ROKU? Myslím si, že je to dobrý projekt a asistentky určitě potřebují zvednout svou prestiž, aby to nebyly “jen holky, co vaří kafé a dobře vypadají". Myslím si, že když šéf najde “SVOU” asistentku, je to k nezaplacení, protože asistentky musí zvládat širokou škálu úkolů, a to přes flexibilitu, pečlivost, pohotovost až po organizovanost, rychlost, atd. atd. Když jsem prvně Kristy potkala na jedné z obchodních snídaní, zaujala mě svou energičností a výřečností. Když řekla, že chce zvyšovat prestiž asistentkám, nastražila jsem uši, a to i proto, že jsem si na začátku své kariéry také prošla asistentskou pozicí, a tak vím, co taková práce obnáší, a proto jsem se rozhodla tuto soutěž podpořit. Přeji Kristy i celé soutěži ASISTENTKA ROKU, aby tomuto povolání prolomily ledy a ukázaly tak, jak důležitá a nepostradatelná asistentka je.

Denisa Dudová, Gatode - zaerkováno

Kristýny projekt se mi líbí, protože svou kapkou do moře přispívá k tomu, aby na pozici asistentky nebylo nahlíženo jako „poskoka co vaří kafe“, ale aby se dostalo v Čechách do širšího podvědomí ocenění, co vše musí asistentka dobrá umět a že jí patří úcta. Kristýna předává dál to, co se vlastními zkušenostmi naučila a já osobně si takových lidí vážím. A ještě to dělá s pravou energickou pokorou, která z ní neustále vyzařuje! ;)

Linda Hušková, Linda Network LiNet

O soutěži Asistent/ka roku vím už od začátku a už od začátku se mi Kristýny nápad moc líbil. Takových soutěží a ocení není nikdy dost a asistenti a asistentky si ho rozhodně zaslouží. Všem přihlášeným moc fandím a je mi ctí, že se spolu s Fenoménem značky na této akci můžeme podílet.

Alena Ratajová, Fenomén Značky

Rád bych se připojil s referencí pro Kristýnu Stokláskovou, kterou považuji za velmi milou a profesionální osobu. Je naprosto nadšená pro své projekty a umí nadchnout a zapojit lidi okolo sebe. Několik mých známých využilo služeb Kristýnky při hledání nové práce a všichni byli spokojení. Velice si vážím spolupráce a jsem hrdým partnerem soutěže Asistentka roku.

Tomáš Pelikán, dejsivino.cz